بورس ایرانی

تعریف بیت کوین

آیا مفهوم بیت کوین را هنوز متوجه نشده اید؟ پس این متن را حتما بخوانید. اگر تاکنون متوجه نشده اید بیت کوین دقیقا چیست، توضیحات ساده زیر نه تنها به شما بلکه به یک کودک پنج ساله این موضوع را کاملا تفهیم خواهد کرد.

تصور کنید در پارک روی یک نیمکت نشسته ایم. من یک سیب دارم و به شما می دهم. حالا شما یک سیب دارید و من دیگر سیب ندارم. این یک مسئله بسیار ساده است.
بیاید تا خیلی دقیق تر به موضوع نگاه کنیم. سیب من در دستان شما قرار گرفت و شما از این انتقال باخبر هستید. من نیز کنار شما و در پارک بودم و با چشمانم دیدم که سیب را گرفته اید.
ما در پارک به شخص سومی نیاز نداشتیم تا به ما کمک کند که این دادوستد را انجام بدهیم. ما به یک شخص قضاوت کننده نیاز نداریم تا با ما در آنجا بنشیند و تایید کند سیب از دست من به شما رسیده است.
سیب مال شماست و من نمی توانم سیب دیگری را به شما بدهم چون روی آن سیب دیگر کنترل و اختیاری ندارم و هیچ سیب دیگری ندارم. سیب از مالکیت من به کلی خارج شده است و حالا شما کنترل کامل را بر آن سیب دارید. شما می توانید سیب را به یکی از دوستانتان بدهید و سپس دوستتان می تواند سیب را به دوستش بدهد و به همین ترتیب.
بنابراین به این طریق است که یک مبادله فرد به فرد صورت می پذیرد. من فکر میکنم چه من به شما یک سیب بدهم یا یک موز، یک کتاب، یا یک اسکناس هزار تومانی واقعا تفاوتی نمی کند.

سیب دیجیتال

حالا بگذارید به شما بگویم که من یک سیب دیجیتال دارم و من این سیب دیجیتال را به شما میدهم.
شما چطور می فهمید آن سیب دیجیتال که پیش از این مال من بوده، تنها و فقط مال شماست؟ یک لحظه در این باره فکر کنید. داستان پیچیده شد، درسته؟ چطوری می توانید متوجه بشوید من این سیب را پیش از اینکه برای شما ارسال کرده باشم، برای شخص دیگری در قالب ایمیل ، ارسال نکرده ام.
ممکن است من چندین کپی از آن سیب دیجیتال بر روی کامپیوترم تهیه کرده باشم. آنها را در اینترنت آپلود کرده و یک میلیون نفر نیز آن را دانلود کرده باشند.
همانطور که ملاحظه می کنید این مبادلات دیجیتال دارای کمی مشکلات هستند. ارسال سیب دیجیتال شبیه ارسال سیب واقعی نیست.
برخی از دانشمندان حاذق کامپیوتر این مشکل را مشکل ارسال مجدد (double spend) نامیده اند. اما نگران این مشکل نباشید. آنچه که نیاز است در این باره بدانید، آنها برای مدتی بر سر این مشکل سردرگم بودند و هرگز نتوانستند تاکنون این مسئله را حل کنند.
بیاید خودمان یک راه حلی برای این مشکل مطرح کنیم.

دفاتر حسابداری

ممکن است نیاز باشد تا این سیب های دیجیتال را در دفتر حسابی ثبت کنیم. دفتر حساب، دفترچه ایست که شما می توانید تمام معاملات را در آن یادداشت کنید.
از آنجایی که این دفترحساب دیجیتال می باشد نیاز است تا در دنیای دیجیتال خود مورد تمرکز قرار بگیرد و شخصی مسئولیت اداره آن را تامین کند.
بطور مثال در سایت بلیزارد که تولید کننده بازی های آنلاین است در بازی ای بنام ورلد آو کرافت از تمامی شمشیر های کمیاب آتشینی که در سیستم هایشان موجود است، یک دفتر حساب دیجیتال دارند.
افرادی مثل آنها می توانند سیب دیجیتال ما را مورد بررسی قرار دهند. بسیار عالی، ما این مسئله را حل کردیم.
مشکلات
اگر چه مشکلات اندکی وجود دارند:
۱- چه اتفاقی می افتد اگر بعضی از افراد در بلیزارد شمشیر های آتشین بیشتری را ایجاد کنند؟ آن دسته از افراد همچنین می توانند هر زمان که بخواهند چندین سیب دیجیتال به حساب خود اضافه کنند.
۲- این قضیه مثل آن روزی که روی نیمکت پارک نشسته بودیم نیست، آنجا فقط من و شما بودیم. بلیزارد سیستمی است، با این تفاوت که شخص سومی به عنوان یک قاضی برای تمامی دادوستد هایمان در پارک می باشد. چطور می توانم سیب دیجیتال ام را به شما به شکل عادی بدهم؟
آیا روشی دیجیتالی وجود دارد تا بتوانیم دادوستدی که روی نیمکت پارک انجام دادیم را دقیقا جایگزین کنیم؟ بله سخت بنظر می رسد.

راه حل
اگر ما این دفتر حساب را به همه بدهیم چه خواهد شد؟ یعنی برخلاف دفتر حساب بلیزارد که تنها روی کامپیوتر طراحان بازیست، بر روی کامپیوتر همه ی افراد باشد. تمامی تراکنش هایی که تا به حال در مورد سیب دیجیتال انجام شده است در آن دفتر حساب ثبت خواهد گردید.شما نمی توانید از آن کلاهبرداری کنید. من نمی توانم سیب های دیجیتالی را که ندارم برای شما ارسال کنم، چون آن سیب با سیستم دیگر افراد همگام نیست. این یک سیستم سرسخت برای کلاهبرداری است. به ویژه اگر سیستم بسیار گسترده باشد.
بعلاوه این سیستم توسط شخصی کنترل نمی شود، از اینرو کسی نمی تواند به خود سیب های بیشتری را بدهد. قوانین این سیستم پیش از این و در ابتدای کار تعریف شده است.
مثل بسیاری از نرم افزار هایی که روی گوشی های اندروید قرار دارند، قوانین و کد ها در این سیستم، متن باز هستند. همانند دایره المعارف ویکی پدیا، که این قابلیت وجود دارد تا افراد مطلع بتوانند مطالب را بررسی و اصلاح نمایند.
شما نیز می توانید در این شبکه شرکت کرده و دفتر حساب را بروز کنید و مطمئن شوید بطور کامل بررسی شده است. در ازای انجام این کار شما ۲۵ عدد سیب دیجیتال پاداش می گیرید. در حقیقت این تنها راهی است که سیب ها در این سیستم افزایش می یابد.
سعی شد سیستم ساده بیان شود و جالب است بدانید چنین سیستمی وجود دارد. این سیستم پروتکل بیت کوین نامیده می شود و سیب های دیجیتال موجود در این سیستم همان بیت کوین هستند.

مشاوره در خرید کیف پول رمزارزها

دفتر حساب عمومی چه قابلیت هایی را دارد؟
۱- همانطور که به یاد دارید آن یک سیستم متن باز است. تعداد کل سیب ها در دفتر حساب از ابتدا تعریف شده است و ما تعداد دقیق آنها را می دانیم. با توجه به این سیستم، میدانیم که سیب ها محدود هستند.
۲- زمانیکه من یک تبادل انجام میدهم میدانم که آن سیب دیجیتال بطور قانونی از مالکیت من خارج شده است و کاملا از آن شماست. من قادر نخواهم بود از آن سیب استفاده کنم و این تبادل توسط دفتر حساب عمومی تایید و بروز خواهد شد.
۳- از آنجائیکه آن یک دفتر حساب دیجیتال است من به فرد سومی جهت اطمینان بخشیدن به اینکه تقلب نکرده ام، کپی اضافه ای برای خود ایجاد نکرده ام و یا سیب ها را دو یا سه مرتبه ارسال نکرده ام، نیازی ندارم.
در این سیستم مبادله، سیب دیجیتال دقیقا شبیه مبادله فیزیکی آن است. همانطور که سیب واقعی از دست من خارج و داخل جیب شما قرار می گیرد. مثل روی نیمکت پارک، مبادله تنها متشکل از دو نفر می باشد. شما و من، احتیاجی به نفر سومی جهت تایید اعتبار آن نداریم.
به عبارت دیگر بیت کوین مانند یک شئ فیزیکی رفتار می کند. اما میدانید چه چیز در مورد آن محشر است؟ بله، دیجیتال بودن آن.
اکنون ما میتوانیم با هزار سیب، یک میلیون سیب و یا حتی با یک میلیونم سیب تراکنش کنیم. من می توانم تنها با یک کلیک آن را ارسال و در حساب شما قرار دهم حتی اگر من در نیکاراگوئه باشم و شما در نیویورک.
حتی می توان سایر موارد دیجیتال را همراه این سیب دیجیتال قرار داد. به این ترتیب تمام موارد همراه دیجیتال خواهد بود. می توان متون و یا چیزهای مهم دیگری را مثل یک قرار داد، گواهی سهام و یا کد شناسایی را به آن پیوست کرد. این عالی است. چطور باید سیب های دیجیتال را مورد ارزش گذاری و استفاده قرار داد؟ این سیب ها بسیار مفید هستند. اینطور نیست؟
افراد زیادی در حال حاضر در مورد این سیستم صحبت می کنند. مباحث زیادی در مورد آن بین دانشگاه های اقتصاد، سیاستمداران و برنامه نویسان وجود دارد. به تمام این صحبت ها نباید توجه کرد. برخی از افراد هوشمندانه صحبت می کنند، اما برخی افراد صحبت های نادرستی در این باره دارند. برخی می گویند این سیستم ارزش زیادی دارد و بعضی می گویند هیچ ارزشی ندارد. بعضی افراد به آن طلای دیجیتال می گویند و بعضی آن را یک ارز می دانند. بعضی هم معتقدند که این ارز دنیا را عوض می کند.
اکنون با این توضیح ساده شما اطلاعات بیشتری را نسبت به سایر افراد درمورد بیت کوین دارید.

مشاوره در خرید کیف پول بیتکوین

 

Proin eu sapien non tortor mattis auctor ac sit amet justo. Aliquam pellentesque odio quis eleifend aliquet. In id sodales dui. Pellentesque ac est risus. Vestibulum elementum elementum massa, ultrices feugiat magna aliquam non. Nullam eu libero quis

ایران .تهران . کلاهدوز . اختیاریه شماره 134
Call: +98 (0) 88024034
Email: contact@boursirani.com

News

Flickr

  Newsletter

  We accept the following payment:

         
  bitcoin
  Bitcoin (BTC) $ 39,422.56
  19,893,995,240 ریال
  ethereum
  Ethereum (ETH) $ 2,156.37
  1,088,178,119 ریال
  tether
  Tether (USDT) $ 1.00
  504,770 ریال
  solana
  Solana (SOL) $ 63.78
  32,184,136 ریال
  cardano
  Cardano (ADA) $ 0.395605
  199,637 ریال
  usd-coin
  USDC (USDC) $ 0.99987
  504,570 ریال
  polkadot
  Polkadot (DOT) $ 5.52
  2,786,331 ریال
  dogecoin
  Dogecoin (DOGE) $ 0.085204
  42,997 ریال
  matic-network
  Polygon (MATIC) $ 0.810778
  409,147 ریال
  binance-usd
  BUSD (BUSD) $ 0.999878
  504,574 ریال
  crypto-com-chain
  Cronos (CRO) $ 0.092807
  46,834 ریال
  terrausd
  TerraClassicUSD (USTC) $ 0.067661
  34,145 ریال